english polish flag

BEATYKASA.COM

Oszczędność pieniędzy dla Polaków mieszkających w Anglii!
Home
English
PolishFlag
Wiadomości i Promocje
Stop Press Latest offers!

Świetne ofery na iPhone 4S

 

Darmowy iPhone 4S 16Gb £29.25 na miesiąc 600 Minut i nieograniczone SMSy -

Przejdź do Oferty!

Super Okazje na Internet

 

BeatyKasa wynegocjował eksluzywne rabaty na Internet i telefon stacjonary za jedyne £13.55 na miesiąc z darmowymi rozmowami wieczorem i w weekendy -

Plusnet

Energy jest coraz droższa - Znajdź ofertę z niezmiennymi stawkami

 

Stawki za prąd i gas rosną w zastraszającym tempie. Skorzystaj za naszej niezależnej wyszukiwarki, dzięki której porównasz najlepsze!

 

Wyszukiwarka Ubezpieczeń na Samochód

 

Większość firm w jednej wyszukiwarce -

 

 

Wakacje - Ucieknij przed deszczem!

 

Świetne ceny-

 

LowCostHolidays

 

 

 

 

 

 

Motoryzacja - Kilka wskazówk jak zaoszczędzić ££££

Warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami dotyczącymi posiadania i utrzymywania pojazdu w Wielkiej Brytani, zanim kupisz auto lub motocykl.

Przedstawiamy przewodnik po najważniejszych zagadnieniach związanych z motoryzacją, który pomoże ci wybrać odpowiedni samochód i, dzięki któremu zaoszczędzisz na jego utrzymaniu -

 

Główne Koszty związane z posiadaniem samochodu -


 • UbezpieczenieCost of Insurance
 • Road Tax czyli podatek drogowy
 • Serwisowanie i MOT czyli przeglądy techniczne
 • Paliwo

 

Kliknij na zakładki poniżej a znajdziesz informacje na poszczególne zagadnienia i wskazówki jak zaoszczędzić pieniądze.

 

 • Używane Samochody
 • Ubezpieczenie
 • Gwarancja, Pomoc Drogowa i Części

 

Zakup Używanego Samochodu

 

W Wielkiej Brytanii istineje wiele sposobów na zakup używanego samochodu. Najłatwiej kupić magazyn Autotrader, albo wejść na ich stronę internetową, gdzie będziesz mieć dostęp do aktualnych cen i całej masy ogłoszeń

 

Ja zazwyczaj staram się wyszukiwać ogłoszeń od prywatnych sprzedawców na Auto Traderze. Przeważnie podają wysoką cenę, ale zaskakujące jest to jak łatwo można stargować się do rozsądnego poziomu.

 

Innym przydatnym sposobem jest E-Bay poprzez aukcje lub Buy it Now czyli opcję 'Kup Teraz' - E-sBay Motors

 

Aukcje Samochodowe

 

W Wielkiej Brytanii popularne są aukcje samochodowe, gdzie sprzedaje się zarówno używane auta jak i samochody 'prawie' nowe, demonstracyjne czy pochodzące z flot firmowych

 

Jedne z większych samochodowych serwisów aukcyjnych -

 

British Car Auctions

 

Manheim Auctions

 

Lokalni Dilerzy

 

Łatwo i wygodnie można zakupić samochód od lokalnego dilera, jako że w większość z nich weźmie Twoje stare auto w rozliczeniu a na nowe da do tego gwarancje. Warto jednak sprawdzić ceny, zazwyczaj są one wyższe niż u prywatnych sprzedawców. Pamiętaj, zawsze negocjuj ceny, nawet u dilera.

 

Supermarkety Samochodowe

 

Dobra opcja jeśli kupujesz prawie nowe albo dwu-trzyletnie samochód. Ceny są dość konkurencyjne.

 

Poniżej lista głównym Supermarketów Samochodowych-

 

Motorpoint

The Car People

Car Giant

Motor Nation

Fords of Windsford

 

Osobiście NIE POLECAM 'Carcraft' i 'We Buy Any Car'

 

O czym trzeba pamiętać kupując Auto w Wielkiej Brytanii

 

Koniecznie obejżyj i weź od sprzedawcy dowód rejestracyjny samochody czuli tzw V5. Podczas transakcji sprzedawca odrywa i zatrzymuje większą część dokumenty a kupujący mniejszą. Bezzwłocznie należy odesłać odpowiednią część do DVLA czyli Urzędy Drogowego zajmującego się rejestracjami.

 

HPI check czyli oficjalna usługa, dzięki której sprawdzisz czy auto nie brało udziału w wypadku , zostało skradzione czy też nie jest do końca spłacone..

 

Zażądaj paragon, fakturę albo potwierdzenie transakcji. To jest niezbędny dokkument na wypadek problemów ze sprzedającym, albo jeśli okaże się, że auto nie zostało do końca spłacone przez poprzedniego właściciela.

 

Sprawdź kiedy należy wykonać następny przegląd techniczny – Jeśli samochód ma ponad trzy lata, co rok będzie musieć przejść obowiązkowe badania techniczne czyli tzw MOT. Samochód bez MOT jest wart zdecydowanie mniej, jako że nie będziesz w stanie wykupić bez niego obowiązkowego podatku drogowego (Road Tax).

 

Płatność – Uzgodnij formę płatności ze sprzedającym. Może zabrzmieć to dziwnie, ale przekazanie gotówki może okazać się trudne.

 

Koniecznie sprawdź ile kosztować Cię będzie ubezpieczenie auta, które zamierzasz kupić. Jest drogie a cena uzależniona od wielu czynników takich jak Twoje miejsce zamieszkania, zawód, rodzaj i osiągi auta i zniżki za bezwypadkową jazdę (No-Claims Bonus).

 

Nigdy nie prowadź samochodu bez ważnego ubezpieczenia i Road Tax. Możesz przez to stracić prawo jazdy i zapłacić spory mandat, a w razie wypadku, roszczenia poszkodowanego mogą doprowadzić Cię do bankructwa.

 

Nigdy nie prowadź pojazdów po pijanemu. Możesz stracić prawo jazdy, zapłacić ogromną grzywnę, ciężko będzie Ci wykupić w przyszłości ubezpieczenie a w niektórych przypadkach możesz nawet stracić pracę.

 

 

 

Ubezpieczenie Pojazdów

 

Ubezpieczenie może być bajecznie drogie. Wpływ na cene ma wiele czynników takich jak-

 

 • Wiek
 • Miejsce zamieszkania
 • Model i osiągi auta, które ubezpieczasz
 • Zawód
 • Jakiekolwiek wydarzenia związane z prowadzeniem auta (wypadki, mandaty)

Znajdź jak najwięcej ofert. Strona Compare The Market wynajdzie dla Ciebie ubezpieczycieli i ich najlepsze oferty. Warto też sprawdzić inne strony.

 

Compare the Market

 

 

 

E-Car Insurance

 

 

Endsleigh Insurance

 

 

Insurance Choice

 

 

John Lewis Car Insurance

 

 

E-Bike Insurance UK - Ubezpieczenie Motocykli

 

 

E-Van Insurance UK - Ubezpieczenie Vanów

 

 

 

Gwarancja

 

Gwarancję na samochód nie jest dostępna wylącznie u dealera. Gwarancję możesz wykupić np na stronie Warranty direct a cena i warunki będą uzależnione od rodzaju samochodu, wieku i przebiegu.


Pomoc Drogowa

Pomoc Drogowa może kosztować Cię dość sporo jeśli Twoje auto zepsuje się na autostradzie. Rozsądne więc wydaje sie wykupienie tzw Breakdown Cover czyli Assitance/ Pomoc Drogowa. Poszukaj w sieci a znajdziesz tanie oferty.

 

 

RACto jedna z większych firm oferująca pomoc drogową. Ceny za podstawowe ubezpieczenie zaczynają się od £29.99

 

 

Insurance Choice - Pomoc drogowa od £19

 

 

Części Zamienne

 

Euro Car Parts

 

Części zamienne kupiusz taniej w spejalistycznych sklepach internetowych jak np Euro Car Parts niż u lokalnego mechanika czy dilera

 

 

 

 

Strona ta jest napisana w stylu dziennikarskim. Staramy się promować najlepsze oferty i przekazywać informacje, które pomogą naszym gosciom. Jednakże, tak jak każdy, nie jesteśmy idealni i informacje zawarte na waszej stronie wykorzystwane mogą być tylko na wasze własne ryzyko, jako że nie bierzemy odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy z nich wynikające.

- Teksty i zawartość strony są intelektualną własnością BeatyKasa. Prawa autorskie chronione są prawnie należą do właścicieli portalul

 

Pare słów o mnie

Polityka Prywatności

 

Site Map

 

Contact Us